Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkolnego w Osiu

Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkolnego w Osiu

W piątek, 21 czerwca 2024 roku, w naszej malowniczej miejscowości Osie odbyło się uroczyste wojewódzkie zakończenie roku szkolnego. Wydarzenie to przyciągnęło nie tylko uczniów i nauczycieli, ale również licznych gości honorowych, w tym przedstawicieli władz lokalnych oraz społeczności. Wśród gości znaleźli się m.in. Posłanka na Sejm Iwona Karolewska, Wicewojewoda Michał Koniuch, Radny Sejmiku Województwa Tadeusz Pogoda, Kujawsko - Pomorska Kurator Oświaty Grażyna Dziedzic, Kujawsko – Pomorska Wicekurator Oświaty Joanna Rek, Kujawsko-Pomorska Wicekurator Oświaty Beata Sikorska, Starosta Powiatu Świeckiego Paweł Knapik, Przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Kempińska-Czerwińska,  Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Świeckiego  Ewa Otlewska,  Dyrektor biura poselskiego Posłanki Agnieszki Kłopotek- Anna Kubczak – Kosicka, Dyrektor Wydziału Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Anna Kiestrzyn , Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Beata Szczęśniak , Prezes Okręgu Kujawsko – Pomorskiego ZNP Krzysztof Markiewicz,  Zastępca Wójta Gminy Osie Joanna Troka, Radni Rady Gminy w Osiu,  Sekretarz Gminy Osie Beata Jagła , Inspektor ds. obsługi Rady Gminy i Oświaty Michalina Wiśniewska, Proboszcz Parafii Osie Ks. Konrad Baumgart, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świeciu Hanna Jurek , Dyrektorzy Placówek Oświatowych z Gminy Osie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Osiu.

 

Uroczystość otworzyła Dyrektor Aleksandra Kater, która w swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie pracy całej społeczności szkolnej oraz wsparcia ze strony rodziców i lokalnych władz. Wyraziła wdzięczność za zaangażowanie nauczycieli oraz postawę uczniów, którzy nie tylko zdobywali wiedzę, ale również rozwijali swoje pasje i umiejętności. Następnie głos zabrał Wójt Michał Grabski, który nie tylko pogratulował uczniom ich sukcesów, ale także wyraził determinację samorządu lokalnego w dalszym wspieraniu edukacji i rozwoju szkolnictwa na terenie gminy. Posłanka Iwona Karolewska w swoim przemówieniu podkreśliła, że Szkoła Podstawowa w Osiu to wyjątkowe miejsce – otwarte, multikulturowe i różnorodne.

 

Przyszedł również czas na wyjątkowe wręczenie nagrody dla Absolwenta Roku – Jakuba Kuzimskiego. Kujawsko – Pomorska Kurator Oświaty - Pani Grażyna Dziedzic, pełna uznania dla osiągnięć ucznia, osobiście wręczyła nagrodę, która była zarazem wyrazem uznania i inspiracji dla młodych ludzi.
Wręczenie nagród i wyróżnień za osiągnięcia w nauce, sporcie i działalności społecznej było momentem szczególnym, który wzbudził ogromną dumę zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców. Nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Osie za najwyższą średnią w szkole oraz wzorowe zachowanie otrzymała Sophie Baker. Jednym z kluczowych elementów uroczystości było wystąpienie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy opowiedzieli o swoich działaniach na rzecz koleżeństwa, integracji oraz organizacji szkolnych wydarzeń kulturalnych. Ich entuzjazm i zaangażowanie spotkały się z żywym aplauzem ze strony publiczności, dowodząc, że młodzi ludzie mają istotny głos w życiu szkolnym. Przewodnicząca Rady Rodziców opowiedziała o roli rodziców w wspieraniu szkoły oraz angażowaniu się w różnorodne projekty mające na celu podniesienie standardów edukacyjnych. Nauczyciel wychowania fizycznego - Pan Marek Bagiński w swojej prezentacji podkreślił osiągnięcia drużynowe i indywidualne uczniów w różnych dyscyplinach. Pokazał również, jak wysiłek i determinacja prowadzą do sukcesów zarówno na szczeblu lokalnym, jak i wojewódzkim. Dodatkową atrakcją uroczystości był pokaz umiejętności sportowych, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje zdolności. Widownia mogła podziwiać precyzję techniczną i determinację młodych ludzi, co dodatkowo podkreśliło bogactwo talentów w szkole.

 

Nie zabrakło również części artystycznej przygotowanej przez tegorocznych absolwentów pod czujnym okiem swoich Wychowawców. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne i teatralne. Program artystyczny dostarczył niezapomnianych emocji i wzruszeń wszystkim obecnym.

 

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Osiu było nie tylko świętem edukacji, ale także symbolem wspólnoty i zaangażowania społecznego. To wyjątkowe wydarzenie na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników jako czas wzruszeń, współpracy i nadziei na przyszłość.

Data dodania: 2024-06-26 08:39:43
Data edycji: 2024-06-26 08:56:04
Ilość wyświetleń: 124

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Budynki naszej szkoły

wybierz swoją szkołę
Więcej informacji

Budynki naszej szkoły

wybierz swoją szkołę
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej